Podróże kształcą?

Witam Was bardzo serdecznie!

Ostatnio wróciłem z Włoch i chciałem się z Wami podzielić przemyśleniami na temat podróży. Co nam dają?  Czy są ważne i jak możemy je wykorzystywać, żeby rozwijać siebie? Zapraszam! 😀

  • Podróże mają bardzo duże znaczenie dla naszego rozwoju, pozwalają nam wyjść poza schemat codzienności i utartych przekonań. Jadąc do jakiegoś kraju dobrze jest się zapoznać z jego kulturą, historią, językiem. Chociaż w małym zakresie, aby lepiej poczuć atmosferę miasta, zrozumieć ludzi tam mieszkających i poza tym dać sobie możliwość na szersze doświadczanie tego, co dany kraj ma nam do zaoferowania.
  • Jak jedziemy do jakiegoś kraju, dobrze jest obserwować ,, miejscowych”. 🙂 Nie tylko dlatego, żeby wiedzieć, jak się zachowywać, ale także żeby wyciągnąć coś dla siebie. Każda kultura ma swoje pozytywy i negatywy. Te pierwsze zawsze możemy jakoś zaanektować do naszej osobowości, aby stać się lepszym człowiekiem.

colosseum-rome-historic-3008111-480x320

Czego możemy nauczyć się od Włochów?

  1. Otwartości – Włosi słyną z gościnności, braku problemów w komunikacji międzyludzkiej. Ludzie są bardzo bezpośredni, nie ma kurtuazji, politycznej poprawności.

Przykład?

silvio-berlusconi-110915181912_big

Poza tym, mimo że kraj jest ultrakatolicki, jest również otwarty na inne kultury. Można tam spotkać ludzi z różnych rejonów Azji i pochodzenia afrykańskiego.

2.  Radości z życia – Włosi tak samo, jak pracę, cenią sobie odpoczynek. Myślę, że nam trochę tego brakuje. Szczególnie w dużych miastach ludzie są bardzo zabiegani, skupieni na pracy. Trzeba pamiętać o równowadze, bo dobry odpoczynek ma także duży wpływ na efektywność w pracy. ( polecam mój wpis na ten temat: https://progress4u.wordpress.com/2015/02/16/work-life-balance-dlaczego-jest-tak-wazny/ )

3. Dbania o wygląd, ciało – we Włoszech tak, jak w wielu krajach południa ważny jest wygląd i ludzie przywiązują do niego wagę. U nas zdrowy tryb życia także zrobił się popularny, siłownie i kluby fitness są oblegane. Myślę, że jest to powód do radości i możemy być z takiej postawy dumni.

Na zakończenie, pamiętajmy podczas wojaży, że oprócz zwiedzania zabytków możemy wyjeżdżając coś zrobić dla siebie. Możemy spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy oraz odkrywać przez pryzmat innej kultury własne ,,ja”.

Jak najwięcej podróży! Tego sobie i Wam życzę. 🙂

Pozdrawiam!

~Changemate

4 komentarze

    • #Anuszka Dokładnie. 🙂 Zgadzam się z Tobą. Wtedy trzeba radzić sobie samemu i uczysz się najwięcej. Poza tym, więcej ciekawych sytuacji może się wydarzyć, gdy podróżujesz na swoją rękę. Trzeba oczywiście zawsze myśleć o bezpieczeństwie. Pamiętajmy jednak, że są ludzie, którzy na wakacjach szukają głównie chilloutu, relaksu i to też jest w porządku.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s