Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie

To tytuł jednej z książek Briana Tracy, która miała duży wpływ na moje postrzeganie świata. Nie jest to żadna kryptoreklama. Polecam ją, bo jest dobra. Dlaczego jednak to, w jaki sposób myślimy jest takie ważne?

Często mówi się o tym, że myśli rodzą emocje, te z kolei prowadzą do działania, a działanie tworzy nasze życie. Co to oznacza? Myśli są materialne, tzn . mogą i często są materializowane, mają wpływ na nasze relacje z innymi, dlatego nie należy ich bagatelizować. Przede wszystkim ważne jest to , co Ty myślisz na swój temat i na temat innych osób. Popularne jest teraz wszem i wobec rozsiewanie pozytywnego myślenia. Coś w tym jest. Osoby myślące pozytywne widzą szansy, które daje im życie. Nie traktują pewnych wyzwań jako coś złego , tylko jako doświadczenie, które może je wzbogacić, coś wnieść do życia. Osoby nastawione negatywnie widzą natomiast tylko wady, bo na nich się skupiają i narzekają, że jest nie tak jakby chciały. Nie chcę tutaj nikogo urazić. Chcę tylko, żebyście zobaczyli różnicę w dwóch postawach i może wynieśli coś dla siebie. 🙂

Czy pozytywnego myślenia można się nauczyć? Osobiście uważam, że można, ale trzeba podjąć pewien wysiłek. To nie jest tak, że pewne osoby są z automatu negatywnie nastawione do życia. Być może pewne doświadczenia z przeszłości sprawiły, że to jest taka ich bariera ochronna, żeby się nie zrazić. W życiu nie chodzi jednak o to, żeby się nie zrazić, bo każdy czasem upada, ale o to , żeby umieć się szybko podnosić. Czasami do zmiany nastawienia potrzeba dojrzeć. To jest indywidualne, ale ja mam pewne sprawdzone recepty, które mogą Wam pomóc.

1) Skup się na rzeczywistości takiej, jaka jest. Nie siedź w swojej głowie.

2) Spróbuj cieszyć się z małych rzeczy, np. może być to ładna pogoda, ktoś się do Ciebie uśmiechnął na ulicy albo po prostu ciesz się z tego, że jesteś.

3) Miej czas dla siebie. Odpoczynek jest bardzo ważny.

4) Ostatnie i najważniejsze. Skupiając się na negatywach robisz tylko sobie krzywdę. Taka jest prawda. Skoro masz być ze sobą do końca swojego życia, to dbaj o siebie.

Istotne jest też to, co Ty myślisz o sobie.  To, jaki jesteś, zawsze można zmienić.  Najpierw musisz w to jednak uwierzyć sam, dlatego zamiast myślenia negatywnego o sobie, zacznij robić to pozytywnie. Każda moneta ma dwie strony. Tak samo jest tutaj. Na początku oczywiście może to być trudne, ale po pewnym czasie wejdzie Ci to w nawyk. Rób to tylko sukcesywnie. W sytuacji, gdy przychodzi Ci jakakolwiek negatywna myśl, powiedz jej ,,STOP” i zmień jej wartość na pozytyw. Aby zakotwiczyć nowe przekonanie / myśl postaraj się przy niej pokazać swoim ciałem, że od tego momentu jest ona dla Ciebie prawdziwa.

Przykład:

myślisz sobie, że nie potrafisz czegoś zrobić, że są lepsi od Ciebie— jak najszybsze STOP i pomyśl sobie : ,, jestem właśnie tą osobą, która potrafi to zrobić”. Powiedz tej myśli ,, TAK ” i postaraj się z nią utożsamić.

Gdy zmienisz swoje myślenie, będziesz przyciągał do siebie innych ludzi, zaczniesz zauważać rzeczy, które życie często podaje nam na tacy, a my tego nie dostrzegamy. Życie jest za krótkie na ciągłe zamartwianie się, dlatego należy pracować nad tym, co mamy między uszami, aby umieć odpowiednio reagować na rzeczywistość, która nas otacza.

Pozdrawiam!

~ Changemate

  

6 komentarzy

  1. Świetny post! Uwielbiam czytać o urokach pozytywnego myślenia i sposobach, bo to zawsze motywuje do zmiany podejścia. W zmianie myślenia pomógł mi również „tydzień bez narzekania”, dzięki któremu ograniczyłam negatywne, często bezsensowne myśli.
    „Życie jest za krótkie na ciągłe zamartwianie się” – dokładnie! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

  2. Od siebie mogę dodać tylko jedno hasło, które podrzuciła mi Anna Witowska poprzez swój newsletter – To, że będziesz siedzieć i czekać, aż innym się pogorszy, nie znaczy, że Tobie będzie lepiej. Dobra jest też Beata Pawlikowska i jej Kody Podświadomości – wiem Pani ma swoich zwolenników i przeciwników, ale gdy jest się naprawdę w ciemnym dole, czasem takie teksty podrzucają z tej przepaści w górę. Wypróbowałam na sobie, więc potwierdzam. Think positive.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s