Święta, święta i po świętach

Znacie to, prawda? Nie mam jednak w zwyczaju marudzić, więc napiszę o czymś innym. 🙂 Chciałbym się dziś z Wami podzielić pewną świąteczną refleksją. Wielu o tym zapomina, dlatego pragnę zwrócić Waszą uwagę na

WDZIĘCZNOŚĆ. Tak banalna, ale niezwykle ważna i często o niej zapominamy. Święta to taki szczególny czas, w którym dostajemy i dajemy prezenty. Cieszmy się tym. Bądźmy wdzięczni, że możemy spędzić je z najbliższymi, że mamy dach nad głową, że wszystko jakoś się układa (czasem lepiej, czasem gorzej, ale zawsze do przodu). Często uważamy, że coś nam się należy. Dążymy do tego, aby mieć więcej i więcej różnych rzeczy. Pamiętajmy,że życie jest zmienne i równie dobrze moglibyśmy stracić wszystko, co mamy. Starajmy się dziękować tym, którzy robią coś dla nas bezinteresownie. To właśnie wdzięczność sprawia,że akt dawania i dostawania nabiera prawdziwego znaczenia.

Pozdrawiam!

Advertisements

3 Comments

  1. Ja robię codzienną listę wdzięczności od początku roku i każdego dnia zapisuję wraz z dziewczyną co dobrego nas spotkało dziś i za co jesteśmy wdzięczni. To niesamowicie wpływa na moje nastawienie do życia. Sam nawet nie zdawałem sobie sprawy jak wiele dobrego mi się przydarza!

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s