Jak dobrze zacząć dzień

Nasze nastawienie po przebudzeniu jest niezwykle ważne, ponieważ w dużej mierze definiuje nam dalszą część dnia. Warto jest więc wyrobić sobie poranne rytuały, aby uporządkować swój umysł przed rozpoczęciem kolejnego produktywnego dnia.

Ja staram się wydobyć z siebie na tyle entuzjazmu, aby na mojej twarzy ,, na dzień dobry” zagościł uśmiech. To są drobne sprawy, ale naukowcy z University of Kansas dowiedli, że nawet sztuczny śmiech wyzwala w nas endorfiny – hormony szczęścia i obniża poziom stresu. Polecam także rano ukierunkować swoje myślenie. Znajdź choć pięć minut, aby prześledzić swoje myśli. Czy są pozytywne, a może negatywne? Te drugie staraj się redukować.

Spróbuj także rytuału wdzięczności. Pomyśl, co Ci wyszło, z czego jesteś zadowolony, o swoich bliskich. Zobaczysz wtedy, jak wiele masz powodów, aby dziękować. Często o tym zapominamy i nie potrafimy się cieszyć ze skarbów, które już mamy.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, to poświęć kilka minut na ćwiczenia fizyczne. Powodują one lepsze ukrwienie mózgu i pobudzają ciało do działania.

Kolejną rzeczą  mogą być materiały motywacyjne, jak np. mój blog 😉 Postaram się wraz z rozwojem bloga dawać Ci materiały, które będą napędzały Cię do działania.

Ostatnią ważną czynnością jest zjedzenie śniadania. Oczywiście powinno być ono pożywne i uwierz mi, nie na darmo Twoi rodzice zawsze mówili, że śniadanie jest podstawą dnia. Każdy to zna 🙂 Jest to jednak prawda. Nie jedząc rano, osłabiasz swój organizm. Nie ma on paliwa do efektywnego działania. Postaraj się też z drugiej strony nie najadać się na zapas. To również nie służy, gdyż Twój organizm zamiast zająć  się pracą, będzie nadmiernie marnował energię na trawienie.

Podsumowując, początek dnia jest bardzo ważny i postaraj się zwrócić na niego uwagę. Jeżeli podobał Ci się ten wpis, to śmiało podziel się tym w komentarzach. Jeśli uważasz, że treści, które zamieszczam na blogu Ci się przydają lub chcesz mnie po prostu wspierać w tym,co robię, to zapraszam Cię do obserwowania mojego bloga.

Pozdrawiam!

Changemate

4 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s